המדריך לעיצוב דירות קבלן
עיצוב | שדרוג דירת קבלן איך עושים את נכון?

עיצוב | שדרוג דירת קבלן איך עושים את נכון?

הבנייה הרוויה מאופיינת בבניית דירות קבלן שדומות זו לזו ועיצוב ותכנון המותאם עבורכם הם אלו שיעשו את ההבדל ובסופו של דבר ישפיעו על האווירה והפרקטיות של הדירה. היתרון הבולט במעבר לדירת קבלן הוא בעובדה שאפשר לעצב, להתאים ולייחד אותה עבורכם. החלל ריק, מוכן ומזומן לכל קונספט או סגנון שתבחרו. תחשבו על זה שכאילו ( רק מבחינה עיצובית ) זו כמו ( אבל זו לא ) דירה יד שניה – רכשתם דירה שמישהו כבר די עיצב עבורכם, לא הייתם צריכים לחפש אנשי מקצוע ולהתרוצץ אחרי מתקינים…ועדיין לא השתתפתם באף החלטה ובחירה שנעשתה. עכשיו תורכם הגיע. התקציב הוא המרכיב המשמעותי ביותר המכתיב את התנהלות הפרויקט בדרך זו או אחרת. חשוב לתכנן כיצד להשקיע את סכום הכסף שהוקצב לצורך עיצוב הפנים על מנת שבסיומו של תהליך העיצוב תוכלו להנות מהתוצאה לאורך שנים, ללא תחושת אכזבה או החמצה. עם ייעוץ והכוונה נכונה תוכלו ליצור סביבת מגורים פרקטית ולעצב את הדירה כראות עינכם כך שתהפוך לייחודית ומתוכננת אישית עבורכם – תהפוך לבית.

רכשתם דירת קבלן חדשה? בשעה טובה ומוצלחת !

קיבלתם תיק דייר עם מפרט ספקים וחומרים שנשמעים כמו שפה זרה והכל באלפי ועשרות אלפי שקלים וזאת אחרי שכבר השקעתם את רוב כספכם בדירה… מתחיל להרגיש קצת לחוץ… קיבלתם  כמה פגישות עם מתאמת השינויים של הפרוייקט לפי סדר ההתנהלות וההזמנות, אבל מה כל זה אומר?
לדירות קבלן שעושים בהן שינויים קוראים “שדרוג דירת קבלן” וכך זה עובד:

בשלב הראשון מגיעות תכניות קבלן ( סט תכניות הדירה – מהתכנית האדריכלית ועד פריסת הריצוף ) שעליהן נבצע את “שינויי הדיירים”.
שינויים אלה משנים את החלל – את התכניות הקיימות. ומי לא היה רוצה להרגיש שהדירה שלו מעוצבת במיוחד עבורו והיא לא רק סטנדרט קבלן…?
שינויי דיירים לא מחייבים שבירת קירות, הם בעצם כל מה שלא קיים בתכניות הקבלן המקוריות והייתם רוצים להוסיף או לשנות. זה יכול להיות להיות שדרוג המטבח – שאז מייעדים לו חשמל ואינסטליצה במיקומים חדשים או נוספים, או הוספת שקעים בדירה או הוספת נקודת גז במרפסת…או אפילו אם אתם רוצים לעלות עם האריחים באמבטיה עד גובה תקרה במקום עד גובה הדלת…

הכל לפי הצרכים, הרצונות והחלומות שלכם.

כל שינויי בתכנית הקיימת שעליה נרכשה הדירה נקרא "שינויי דיירים"

השינויים הם בעצם ברמת התכניות – רוצים להגדיל את המקלחת או או לשנות את המטבח? לפתוח את חדר הארונות, להוסיף נקודות מאור, להוסיף צינור לכבלים של הטלוויזה, שקע לדייסון בארון שרות… כל אלו נכנסים לקטגורייה. כמובן שקחו בחשבון שלפעמים שינויי מוביל אחריו לעוד שינויי – אם ביטלתי סינר הנמכה אז אצטרך להתייעץ עם יועץ המיזוג והספרינקלרים….אם אשדרג את המטבח אז אוטומטית השיש יצא מהסטנדרט… ומה מותר להזיז וכמה אפשר וכמה עולה…. וכמה זיכוי קבלן על כל פרט אם אני מוותרת על המפרט קבלן והאם זה משתלם…? שינויי הדיירים שתאלצו לשלם אם תעשו שינוי כלשהו בדירתכם יעלו כסף רב, לכן הקפידו להתייעץ – מה שווה לשדרג? מה כדאי, מה החומרים הנכונים להתנהלות שלכם בבית, מה האלמנטים שאח"כ עולה הרבה להזיז? על מה כרגע אפשר לוותר ומה שווה לעשות אחרי קבלת מפתח… רוב השינויים מופיעים בשפה מקצועית שלא תמיד ברורה למי שלא עובד בתעשייה או למישהו שלא עבר חווית שיפוץ לפני, לכן בקשו מהמתאמת את מחירון השינויים ( בד"כ מחירון דקל ) ובידקו מה אתם הולכים לעשות על פי התקציב שלכם. ממליצה שתקבלו תחילה את כל תכניות הדירה ( תכנית אדריכלית, חשמל, אינסטלציה וכו.. ) תעברו עליהם ובדקו טוב לפני כל קבלת החלטה בפרוייקט.

זמן תכנון – זה הזמן הקצר הזה שהקבלן המבצע מאפשר להגשת השינויים.

לא פעם קרה שהקבלן השאיר לכם שבועיים לקבל את כל ההחלטות לדירה כולל הגשת התוכניות ובחירת החומרים ולפעמים פלוס המטבח! זמן קצר זה לא מאפשר לכם אפילו להבין איך ומה הייתם רוצים בדירה ומה האפשרויות שלכם. ועוד שיש כמה ספקים ( בד"כ ) שמתוכם אפשר לבחור את הסטנדרט, אבל עכשיו צריך לרוץ בין כולם, לבחור ולהשוות והכל בשפה חדשה, מונחים חדשים ולחץ של זמן… והשאלות מתחילות לעלות – איך תיראה הדירה? באיזה סגנון, מאיזה חומרים !? ונתקלים לעיתים בהחלטות מהירות, לא נכונות ושגויות. לא פעם אני שומעת "חיכינו לקריאה של הקבלן", "לא היה לנו זמן", "דחינו את הנושא עד לרגע האחרון "…

לכן אני מייעצת לכם – קחו את הזמן הנכון לבחירות ולהתלבטויות.

ישנם נושאים רבים שעוד יעלו, דברים שלא חשבתם עליהם כלל והם צצים כל הזמן. ברכישת דירה מדובר בכסף רב וזאת זכותכם המלאה להתלבט! ההחלטות שאתם לוקחים מהותיות ולא מדובר בהחלטה לשנה שנתיים, אלא לפעמים לשנים רבות. לשינויים ולתהליך אני ממליצה לפחות להתחיל בפגישת יעוץ ועדיף כמה חודשים לפני תחילת הפרוייקט בכדי להיות ממוקדים, גם עיצובית וגם תקציבית ובכדי לא לעשות בחירות שגויות מתוך לחץ. בתכנון ועיצוב דירת קבלן עוד ב"שלב הנייר" אעזור לכם בהכוונה נכונה ומדוייקת עבור הצרכים שלכם. ביחד נערוך תהליך תיאום ציפיות, אתם תביאו את הדמיון העיצובי שלכם ואני אכוון אתכם מה אפשר להזיז ולשנות ומה לא ובמה זה כרוך, כך שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר עבורכם.

שלב התכניות – כולל את חלוקת הדירה מחדש באם יש שינויי קירות, שינויי חשמל, אינסטלציה, תכנית העמדה, מיזוג, מאור, פריסות וכו'.. והגשתן כמובן.
לאחר הגשת תכניות השינויים לקבלן ואישורן נמשיך לשלב הרכש עם תכניות חדשות ומידות מדוייקות וסיגנון מובהק.

שלב הרכש – כולל בחירת חומרי גלם על פי הספקים בתיק דייר – ריצופים, חיפויים, ברזים, כיורים, סניטריה, דלתות… תכנון ועיצוב המטבח, כל אלו נכנסים לקטגוריית " שדרוג דירת קבלן".

בחירה חכמה של ספקים

אחד היתרונות בעבודה עם מעצבת פנים הוא בחירת הספקים. המעצבת מכירה את הספקים וטיבם ואם לא היא תבדוק ותברר ותבחר עבורכם את הספק עם המפרט, המחיר והשרות הטוב ביותר עבורכם. בין אם זה התלבטויות בבחירת חברת מטבחים – למי יש את החומרים הטובים ביותר עבורכם? הפורמייקות, הפרזול, גוף המטבח, האחריות… לבין בחירת חומרי הגלם – למי יש את את הסטנדרט קבלן הכי גבוה באריחים ובחיפויים… מה הספק ( ביחד עם אישור הקבלן ) מאפשר לי לשדרג…  צבעים, טקסטורות ועוד… עבודת הספקים קריטית לעיצוב הדירה, לכן השקיעו בחומרים עמידים ואיכותיים שלא יישעבדו אתכם לתחזוקה ולתעסוקה מיותרת, באנשי מקצוע טובים, רהיטים שילוו אתכם לאורך זמן ופריטי עיצוב שמעניקים אמירה ייחודית שלכם.

בלקיחת מעצבת תוכלו להחליט מה יהיה אופי העבודה מולה – האם תסייע לכם בייעוץ, בשלב התכניות או בליווי הרכש או בכל הפרוייקט עד הסטיילינג או כולל… לא חייבים עיצוב פנים כחבילה מלאה, אבל פגישת ייעוץ ויום רכש זה המינימום המתבקש אחרי מה שכבר השקעתם בשביל להגיע לתוצאה הנכונה והטובה ביותר עבורכם. אחרי ביצוע השינויים בדירה ממליצה להזמין בדק בית לוודא שכל השינויים בוצעו ע"פ התכניות החדשות והבחירות העיצוביות.

לסיכום: המאמר בה לפתוח את הנושא להבנת הצרכים שתתקלו בהם – מה עושים? איך עושים? מה בוחרים? המבחר ענק! באיזה תקציב?
שאלות אלה ואחרות יעלו כבר בהתחלה ותשובותיהם הם ההשלכות שתראו לאחר כניסתכם לדירה.

פנייה למעצבת פנים בתחילת התהליך חוסכת התלבטויות וזמן יקר ומבטיחה יעילות ואת התוצאה שרציתם.      

ועל כך נאמר: "סוף מעשה במחשבה תחילה" 

בואו נדבר על הפרויקט שלכם!